Skip to content

Join our mailing list

Keep up-to-date with events and Swami's travel plans:

Krótka Biografia Swamiego

Swami Atmachaithanya urodził się 10 kwietnia 1964 roku w małej wiosce Uppaycha, w ubogiej rolniczej społeczności południowo – zachodnich Indii. Wioska leży na wybrzeżu, parę mil za miastem Kannur w stanie Kerala. Ojciec Swamiego opuścił rodzinę wkrótce po narodzinach i Swami żył ze swoją matką i starszą siostrą w swoim domu we wsi.

W trakcie swego wczesnego dzieciństwa Swami cierpiał z powodu głodu i skrajnej biedy, jak również z powodu surowego traktowania i bycia bitym przez swą rodzinę i krewnych. Mimo wszystko ten młody chłopiec okazywał niezwykłą miłość do innych jak również szacunek dla Boskości. Od trzeciego roku życia znajdowano Swamiego podczas zabaw z wężami, które czasem owijał sobie wokół szyi. Parę razy został ugryziony przez węża podczas pływania ale cudownie nie cierpiał z powodu żadnych tego konsekwencji. Gdy dorastał spędzał czas medytując i odwiedzając lokalne świątynie. Utrzymywał wizerunek Pana Shivy stale w swej głowie i osiągnął samo-urzeczywistnienie w wieku siedmiu lat. W tym okresie zaczął mieć widzenia różnych Boskich osobistości.

Swami po raz pierwszy spotkał Ramananda Saraswathy w wieku jedenastu lat, w roku 1975. Ten święty człowiek miał się stać ważną postacią w życiu Swamiego i w następnych latach Swami podróżował z Nim przez Indie, przez długie okresy. Odwiedzali święte miejsca i świątynie, od Kanyakumari na dalekim południu, do Rishikeshu u podnóży Himalajów.

Po trzech latach podróżowania Ramananda Saraswathy ostatecznie osiągnął Samadhi w 1980 i opuścił ten świat. W tym momencie, w wieku prawie 16 lat, Swami posiadł moc przewidywania przyszłości i znał przeszłość i teraźniejszość każdego kto przed Nim stanął. Wielu ludzi przychodziło do Niego – część w poszukiwaniu rady a część by korzystać z Jego cudownych mocy uzdrawiania. Wtedy jak i teraz, Swami nie prosił o jakąkolwiek zapłatę za pomoc jakiej udzielał. Niektórzy zostawiali datki i Swami mógł dać pewne wsparcie biednym i potrzebującym, którzy do Niego przyszli.

W 1982 podczas wizyty w Puttaparthi, Bhagawan Sri Sathya Sai Baba powiedział Swamiemu, że zbuduje On Ashram nazwany ‘Shanthi Madam’, co znaczy ‘Dom Pokoju’. Dwa lata później prace przy budowie Ashramu ruszyły, na miejscu domu Swamiego w Uppaychal. Ashram ma parę małych świątyń i dziesięć pokojów dla gości. Duża świątynie dla ceremonii i Kailasam z naturalnej wielkości figurami Pana Shivy, Bogini Parvathi i Pana Ganeshy miały być ukończone parę lat później.

W styczniu 1989 dwóch gości z Anglii przybyło do Shanthi Madam. Ian Best i Sue Levene podróżowali po Indiach, gdy usłyszeli po raz pierwszy o Swamim i postanowili odwiedzić Ashram. Ich wizyta trwała dwa miesiące i stali się oni oddanymi uczniami Swamiego, zapraszającymi Go do Londynu następnego roku. Tak oto Swami odbył swą pierwszą wizytę w Hackney we Wschodnim Londynie w 1990. Taka podróż do Wielkiej Brytanii była od tamtej pory powtarzana każdego roku i była później rozszerzona, by objąć USA, Niemcy i Włochy. Wielu, w tych i innych krajach, skorzystało duchowo i otrzymało spokój ducha będąc w obecności Swamiego, podczas gdy niektórzy także otrzymali ulgę – lub nawet byli cudownie uzdrowieni – z psychicznych i fizycznych dolegliwości. Liczba zagranicznych wiernych stopniowo rosła i regularne spotkania duchowe organizowane są w imieniu Swamiego.

W 1998 rozpoczęła się budowa drugiego Ashramu Swamiego ‘Chaithanya Puri’ w Nayattupara w Kovoor, jakieś 30 km na wschód od Kannur. Oprócz wybudowania świątyni dla Pana Krishny i pięknego ogrodu ze stawem lotosu, rozpoczęto pracę nad szpitalem w tym nowym miejscu. Cierpienie matek i ich małych dzieci pozostawało w umyśle Swamiego od czasu Jego dzieciństwa i zwykł on modlić się do Pana Shivy, by mógł pewnego dnia być zdolny do ulżenia w cierpieniu każdemu, poprzez udostępnienie darmowych lekarstw. Szpital obecnie funkcjonuje jako darmowy punkt wydawania lekarstw homeopatycznych dla lokalnych mieszkańców, którzy codziennie przychodzą na terapie. Ta praca utrzymywana jest w całości z ofiar przyjaciół Swamiego oraz wielbicieli.

Budowa dużego centrum duchowego z salą do medytacji, świątynią i 36 pokojami dla odwiedzających wielbicieli ruszyła w 2002. Swami ma dalsze plany wybudowania dużej jadalni i domu starców, jako realizacji całościowej wizji przyniesienia ulgi biednym i bezbronnym w społeczności. Jadłodajnia będzie oferować dobre, proste jedzenie za darmo każdemu, kto przyjdzie a dom będzie oferował schronienie ludziom potrzebującym w podeszłym wieku. Są także plany wybudowania naturopatycznego szpitala szkoleniowego i centrum nauczania Vedycznego, Jogi i Vedanty, by promować rozprzestrzenianie się wiedzy duchowej.