Skip to content

Join our mailing list

Keep up-to-date with events and Swami's travel plans:

List Swamiego na Święta Bożego Narodzenia 2013

Błogosławione Dusze,

Życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego, zdrowego i dostatniego Nowego Roku.

W Kali Judze Jezus jest awatarem Purushy, który wiecznie daje nam wszystkim radosne, spokojne i harmonijne życie. Jezus poświęcił się dla dobra ludzkości. Wszystkie awatary Purushy są przedstawicielami Boga Wszechmogącego. Rodzą się w ludzkiej postaci z głównym celem przynoszenia szczęścia i pokoju dla ludzkości. Dodają ludziom otuchy, pokazują im właściwą ścieżkę oraz prowadzą ich z ciemności do światła; w radość, pokój i harmonię. W każdym momencie swojego życia tutaj na Ziemi dawali nam bezgraniczną radość i pokój. Więc zawsze powinniśmy wykonywać naszą Dharmę i zawsze żyć w pokoju poprzez mocną wiarę w Boga i wiarę w Awatarów, którzy są manifestacjami Najwyższego Boga Wszechmogącego. W każdej sekundzie oni ocierają nam łzy, dźwigają nasze brzemię i dają nam szczęście i pokój. Tak więc dokądkolwiek zmierzasz, bądź płonącym płomieniem prawdy Bożej, bądź towarzyszem Boga, bądź cudnym kwiatem bezwarunkowej miłości oraz bądź kojącym balsamem pokoju.

Czy mamy pokój w naszych sercach? – Jeśli tak, to nasze życie będzie błogosławione. Jeśli nasze serca są pozbawione spokoju, to lepiej milczeć. Zamiast tracić cenny czas w swoim ludzkim życiu na przypadkowe myśli, zawsze skupiaj uwagę i kontempluj Postać Boga. Zminimalizuj wielką ilość swoich myśli i doprowadź je do wiecznego pokoju, błogosławieństwa i radości. Każda żywa istota jest duszą radości, pokoju i wiecznego światła, ale te cechy są często ukryte. Celem ludzkiego życia jest żyć w stanie doskonałej wolności, w nieskazitelnej czystości i niewinności, w wolności od szponów niższego zwierzęcego życia. Życie oparte na naszych zmysłach oznacza życie w różnorodności. Kiedy wzrastasz ponad pragnienia zmysłów, zdajesz sobie sprawę z jedności ponieważ wiesz, że jesteś uniwersalną duszą. Stajesz się jednym – i ta jedność doprowadza do jedności każde ludzkie istnienie. Miłość staje się kluczem twojego życia. Różnorodność rodzi się z egocentryzmu a jedność z bezinteresowności. Miłość jest uniwersalna a przez to bezinteresowna.

Każdy musi starać się prowadzić ciche i spokojne życie i utrzymywać porządek w swoim domu. Wtedy jedność będzie zauważona w otaczającym społeczeństwie. Zamiast koncentrować się na błędach innych, spróbuj zidentyfikować własne błędy i dąż do ich wyeliminowania. Polegaj na Bogu z całą miłością twojego serca. Skoncentruj swoją tęsknotę na Jego Postaci. Bądź pewien, że Bóg odpowie. On patrzy i słucha cię cały czas. Upadnij do jego Boskich Stóp. Język Miłości jest po prostu nie do odparcia. Więc zdawaj sobie sprawę z tej prawdy, kontempluj Jego Boskie Postacie, kochaj Go i bądź Jego towarzyszem.

Z wielką miłością daję wam ten świąteczny list, mając nadzieję, że to zainspiruje was aby być dobrym i czynić dobro przez całe życie.

Życzę wam wszystkim Wesołych Świąt i Zdrowego, Dostatniego Nowego Roku!

Z miłością i błogosławieństwami

Swami Atmachaithanya